Tetra

 

Zpět
Pro projektanty

Mříže

Základním materiálem pro výrobu jsou polotovary v mřížových panelech a rámy z vytvrzené slitiny hliníku. Při výrobě se nepoužívá svařování . Jednotlivé prvky konstrukcí jsou vzájemně spojovány nýtováním. Nýty nejsou z pohledové strany přístupné, což ještě více zdokonaluje vzhled výrobků.

Klikni pro větší obrázek

Klikni pro větší obrázek

Vhodné řešení může být i zajímavým architektonickým doplňkem

 

Barevný odstín přispůsobený interieru je vždy důležitý

Klikni pro větší obrázek

 

Klikni pro větší obrázek

Osazení mříže za sklo minimalizuje rušivý vliv cizího prvku

 

Mříž nemusí být použita pouze pro zabezpečo- vací účely

 

Izolační dvojskla s bezpečnostní mříží

Ke stále častěji používaným aplikacím patří izolační dvojskla s bezpečnostní mříží (např. 4 - 12 - 4 nebo 4 - 16 - 4). Toto vysoce estetické řešení výhodné zejména pro výplně dveří, oken, výkladců apod. vyžaduje včasné rozhodnutí o jeho použití (často již ve fázi projektu). Ušetřené náklady za montáž samostatných mříží a za montážní materiál nejsou nezajímavé.
  

Vzhledem k tomu, že bezpečnostní úroveň mříží má vlastní atest Asociace soudních znalců Čech, Moravy a Slezska, bývá toto řešení často upřednostňováno před kombinací sklo - bezpečnostní fólie. Zde se výrazně projevuje psychologický efekt, který může ušetřit další, často zbytečné výdaje. Pro ještě vyšší bezpečnost lze využít kombinaci jednotlivých způsobů zabezpečení.

Pro dokonalé utěsnění izolačního dvojskla je třeba ponechat potřebný prostor pro Al lištu a tmely. Oba rozměry mříže musí být proto vždy minimálně o 24 mm menší než rozměr skla, tj. vzdálenost hrany mříže od hrany skla u konečného výrobku je minimálně 12 mm.

 

Povrchová úprava

Firma AEZ dodává výrobky s povrchovou úpravou práškovou vypalovací polyesterovou barvou (komaxitem) nebo bez povrchové úpravy. Práškové vypalovací barvy v odstínech RAL jsou s oblibou využívány např. pro konstrukce v interiérech, kde je kladen důraz na barevné ladění s ostatním vybavením (např. zdravotnická zařízení nebo firemní barvy), ale i v exteriérech (např. v kombinaci s odstínem opláštění objektů). Díky této technologii zaručuje AEZ vysokou trvanlivost vzhledu, nároky na údržbu konstrukcí jsou minimální.

 

Ceny mříží Tetra

Ceny mříží bez povrchové úpravy se pohybují již od cca 1300,- Kč/m2 bez DPH. Cena výrobku je dána rozměrem mříže, jejím vybavením (např.zámky...) a cenou zvolené povrchové úpravy.Při prodeji účtujeme k ceně výrobku DPH ve výši 22 %, při montáži 5 %.V případě Vašeho zájmu Vám technici firmy AEZ rádi poskytnou veškeré potřebné informace. Těšíme se na naši budoucí spolupráci.

zpět